Archiwum promocji sztuki Z. Beksińskiego

KSIĘGA GOŚCI W ARCHIWUM PROMOCJI SZTUKI ZDZISŁAWA BEKSIŃSKIEGO

dn. 2024-07-15
Dzień dobry,

Miałem przyjemność obejrzeć wystawę obrazów Zdzisława Beksińskiego w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie w sobotę 13 lipca 2024 r. w obecności Pani przewodnik, która ok. 45 minut pięknie opowiadała o Zdzisławie Beksińskim i jego twórczości. 50 obrazów z kolekcji Piotra i Anny Dmochowskich są prezentowane w sposób wyjątkowy, co proszę osobiście zobaczyć. Wystawę polecam wszystkim, wrażenia są niezapomniane.

z wyrazami szacunku, Piotr Rosiak
dn. 2024-07-11
Witam, do oglądania tych wspaniałych obrazów idealnie pasuje mi muzyka. Ciężka, mroczna, w stylu The Cure z albumów Faith i Pornography. Dzięki że mogłem się przyjrzeć dziełom Pana Zdzisława

Pozdrawiam.
dn. 2024-07-09
Szanowny Panie

Na papierze pierwszy tom Listow (korespondencja Beksinskiego z Dmochowskim z lat 1983-1995) ukaze sie juz w koncu wrzesnia i mozna go bedzie nabyc albo w ksiegarniach albo na portalu Beks,pl

Chwala…!

Klaniam sie pieknie i pozdrawiam serdecznie

Piotr Dmochowski
dn. 2024-07-09
Szanowny Panie Piotrze Dmochowski,
czy dysponuje Pan wiedzą na temat tego, gdzie można i czy w ogóle można zakupić PAPIEROWY Pierwszy tom Listów 1983-1995?
Pozdrawiam
Dawid M.
dn. 2024-07-09
Szanowni Państwo !
Czy ktoś z Państwa może wie, gdzie można obejrzeć filmy pt. "Pars pro toto" oraz "Z wnętrza"? Na różnych stronach jest wiele materiałów, niestety nieaktywnych.. z góry dziękuję za odpowiedź
Dawid Maciaszczyk
dn. 2024-07-05
Dziękuję serdecznie za to dzieło w postaci tego archiwum, Panie Piotrze. Mieć możliwość wglądu w chociażby rysunki przygotowujące do obrazów Mistrza Beksińskiego, ulubione utwory... bezcenne!
dn. 2024-07-02
Dawno nie byłam w Krakowie, ale w końcu się wybrałam. I oczywiście obejrzałam kolekcję Państwa Dmochowskich w Nowohuckim Domu Kultury. To, że obrazy Beksińskiego są mistrzowskie - wiedziałam. Jak i to, że oglądane „na żywo”, na ścianach galerii przemawiają silniej i prawdziwiej niż te z ekranu komputera czy kart albumu.
Ale ta kolekcja zachwyciła mnie również niezwykłą atmosferą i aranżacją - kolorystyką ścian, nastrojowym tłem muzycznym i perfekcyjnym oświetleniem. Wydawać by się mogło, że właściwie ustawione i dobrane światło to warunek sine qua non każdej prezentacji dzieł sztuki. A jednak często nie jest spełniony. Również w renomowanych muzeach. Obrazy Van Gogha w amsterdamskim muzeum trzeba oglądać z ukosa. Gdy staje się na wprost sporą ich część zasłaniają plamy odbitego światła.
Krakowska ekspozycja to fascynujący mikroświat wielkiej sztuki.
Zdzisław Beksiński ma w Państwu Dmochowskich wspaniałych mecenasów.
Jolanta Lipska
dn. 2024-07-01
Panie Piotrze, to bardzo potrzebna strona w Internecie, dziękuję. Pamięć o Mistrzu Beksińskim oraz Jego dziełach niech żyje dalej, w Internecie oraz poza nim, dzięki naszym dzieciom, a potem wnukom. Ja twórczość Zdzisława Beksińskiego pokazałam jakiś czas temu swojej 17-letniej Córce, którą również fascynują obrazy Mistrza. Dziękuję Panu oraz Małżonce za umożliwienie wszystkim obejrzenie na żywo prac ZB w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej.
Pozdrawiam serdecznie,
Aneta Gwiazda.
dn. 2024-06-23
Szanowny Panie Piotrze,

Jest potrzebna. W dniu 13 lipca 2024 r. będę z małżonką w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie gdzie jest łącznie 250 prac z prywatnej kolekcji Państwa Piotra i Anny Dmochowskich.

z wyrazami szacunku,
Piotr Rosiak
dn. 2024-06-21
Stwierdzam, ze od trzech miesiecy nikt nie odczul potrzeby zapisania swoich wrazen w ksiedze gosci. Czyzby byla niepotrzebna?

Piotr Dmochowski
dn. 2024-05-23
Pewien fan Mistrza wysuwa projekt stworzenia w tym Archiwum foldera poświęconego wyłącznie aktualnościom. Projekt wydaje mi się słuszny, ale wymagał by od wszystkich milosnikow Beksińskiego stalego wysyłania mi informacji i dokumentacji z wydarzeń bierzących. Ja nowości ktore sam znajduje w mediach i « w terenie » wysylam co jakis czas do osoby która zajmuje sie strona informatyczna Archiwum, a ta umieszcza je w poszczególnych, rozsianych po całym Archiwum folderach. Ale tego jest za mało by ożywić folder poświęcony wyłącznie aktualnościom.

Jeśli wiec zacznę dostawać ze wszystkich stron informacje i dokumentacje o najnowszych wydarzeniach to folder aktualności stworze. Jeśli ich nie będzie lub będzie ich mało, to bede postępował tak jak postępowałem dotychczas.

Chwala…!

Piotr Dmochowski
dn. 2024-05-03
Apeluję do do fanów Mistrza o informowanie wokół siebie o istnieniu tego Archiwum.

Piotr Dmochowski
dn. 2024-03-31
Bardzo dziękuję za to, że w tym trudnym czasie, są takie miejsca. Dziękuję, Panie Piotrze. W święta Wielkanocne serdecznie pozdrawiam wszystkich... Adam Salomon.
dn. 2024-03-28
Wszystkim fanom Mistrza skladam moje najserdeczniejsze zyczenia pogodnych, slonecznych Swiat Wielkiej Nocy 2024.

Korzystam z okazji by zasygnalizowac im, ze wielki baner z reprodukcja obrazu « Kolyski », zakrywajcy cala jedna sciane budynku i widoczny z dystansu wieluset metrow zawisnie przez caly kwiecien na jednym z wiezowcow w centrum Warszawy przy alei Jana Pawla II numer 61. Baner ten bedzie zapraszal do odwiedzania wystawy Mistrza w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej, wystawy w Nowohuckim Centrum Kultury oraz zapoznawnia sie z zawartoscia strony beksinskiarchiwum.net w Internecie.

CHWALA WIELKIEMU WIZJONEROWI !

Klaniam sie pieknie i pozdrawiam serdecznie

Piotr Dmochowski (Fundacja Anny i Piotra Dmochowskich)
dn. 2024-03-17

Witajcie Kochani,

Po raz kolejny powracam do tego magicznego miejsca, gdzie surrealistyczne malarstwo Zdzisława Beksińskiego ożywa na nowo. Przy każdej wizycie w archiwum Beksinskiego odkrywam coś nowego, coś, co porusza moje serce i pobudza wyobraźnię.

To niezwykłe miejsce przypomina mi o mocy sztuki i jej zdolności do przenoszenia nas w odległe, wymyślone światy. Jestem wdzięczny za możliwość powrotu tu znów i z przyjemnością obiecuję wracać tu wiele razy. Dziękuję za inspirację i emocje, które towarzyszą mi podczas każdej wizyty.

Z serdecznymi pozdrowieniami,
Grzegorz Czarnynoga
dn. 2024-02-11
I’m the author of the idea and the applicant of the initiative letters with an application to the Mayor and the Cultural Office of the Warsaw city to create a place of commemoration in Warsaw named after the painter Zdzisław Beksiński.
The duration of my project has taken more than 3 years. The project started in 2020 March and ended in 2023 June.
The project successfully finished in June 2023 with naming a street in Warsaw: Zdzisław Beksiński Street.
This activity aims to commemorate Zdzisław Beksiński who lived and worked in Warsaw in the years 1977–2005.

Best Regards, Piotr Rosiak
dn. 2024-02-05
Niezwykłe archiwum. Beksińskiego odkryłam dopiero 5 lat temu. Ale zupełnie utonęłam... To był geniusz! Dziękuję za możliwość bycia tu...
dn. 2024-02-04
Mam 52 a twórczość Beksińskiego pokochałam mając lat 16. Prenumerowałam Fantastykę i tam właśnie zobaczyłam go pierwszy. Tak był czas kiedy namiętnie słuchałam audycji jego syna i dzięki niemu poznawałam muzykę świata. Potem przyszło życie... Do Beksa wróciłam rok temu. Wyjazd w Bieszczady i nagle olśnienie: SANOK! Teraz trafiłam w to cudowne miejsce i bardzo za nie dziękuję. W sobotę będę z mężem w Atlas Arenie 10.02.2024. Bardzo dziękuję za to miejsce!!!
dn. 2024-02-01
,Świetnie pomyślane Archiwum. Gratulacje!
Beksiński Wielkim Artystą jest ! I uniwersalnym. Jego twórczość to również moje klimaty; nastroje, estetyka i wrażliwość b. mi bliskie.
Halina Piwowarska (2024-02-01)
dn. 2024-01-29
Kapitalne prace, moim zdaniem najlepszy polski malarz. Jeden z lepszych na świecie. Wielki człowiek.
Pana Dmochowskiego mogę słuchać na okrągło, każdy materiał jest na wagę złota. Proszę rozmawiać, udzielać wywiadów, wypowiadać się na dowolny temat.
Dziękuję za wszystko.
P. Barłóg
dn. 2024-01-17

Witam cieszę się bardzo na współpracę z Państwem Dmochowskimi przy organizacji wystawy „ Zdzisław Beksiński w Pabianicach”. Wystawa będzie w galerii Aflopa-Art w Pabianicach ul. Źeromskiego 7.
Termin tej wystawy od 15 marca do 15 lipca 2024r. Zapraszamy do odwiedzin naszej galerii od wtorku do niedzieli. Informacje o wydarzeniach, terminach wydarzeń towarzyszących proszę szukać na Facebooku Aflopa Art. Bilety będzie można kupić w Internecie, bez kolejki Pokażemy obrazy i rzeźby ze zbiorów prywatnych i z Muzeum w Sanoku. Cieszymy się na okoliczność współpracy z panem Piotrem Dmochowskim również przy wydarzeniach towarzyszących.
Planujemy koncerty, spotkania, dyskusje o sztuce Zdzislawa Beksińskiego. Pokażemy też film o rodzinie Zdzisława Beksińskiego. Wystawa jest odpowiedzią na potrzebę kontaktu z Twórczością Zdzislawa Beksińskiego mieszkańców Łodzi, Sieradza, Kalisz, Piotrkowa i aż do Poznania i Warszawy. W tym okresie będziemy organizować też weekendy z Beksińskim dla tych którzy będą chcieli podyskutować o swoim Mistrzu z innymi jego fanami o jego twórczości. Jeżeli będzie zainteresowanie dla głodnych będziemy serwować potrawy jedzone w domu Państwa Beksińskich.
Prosimy Was o inne inspiracje. Malarstwo Zdzisław Beksińskiego nie miało granic w kreacji. Spróbujemy się inspirować tym co o nim wiemy. Przeżyjcie to z nami. Jest dużo ludzi którzy mają szansę pierwszy raz zobaczyć twórczość Zdzisława Beksinskiego. Pamiętam gdy 10 lat temu zobaczyłem pierwszy obraz Zdzisława Beksińskiego. Wtedy to się zaczęło.
Pozdrawiam Wszystkich
Do zobaczenia w Aflopa Art w Pabianicach.
Andrzej Furman
dn. 2024-01-17
Musze sie podzielic z milosnikami sztuki naszego Mistrza drobna, ale przyjemna wiadomoscia. Jak donosi mi pan Jaroslaw Serafin, dyrektor Muzeum Historycznego w Sanoku, (cytuje) : "Na pocieszenie powiem Panu, że już za kilka tygodni premierę będzie mieć piękna kolekcja monet bulionowych (srebrne dolarówki) z Beksińskim. To będzie prestiżowa i zacna promocja. Przy tym na światowych targach numizmatycznych w Berlinie Mennica przygotuje z nami stanowisko całkowicie poświęcone Mistrzowi."

Chwala...!

Piotr Dmochowski


dn. 2024-01-15
Imponująca kolekcja, imponujące archiwum. Wspaniała dokumentacja dla tych, którzy zachwycają się i tych, którzy w przyszłości zachwycą się twórczością Beksińskiego.
Wierzę, że kiedyś ten dziwny świat sztuki doceni Jego maestrię. Vermeera dostrzeżono po 200 latach. Nie tracę nadziei.
I bardzo Państwu dziękuję.
Jolanta Lipska
dn. 2024-01-04
Jestem tutaj często. Dziękuję.

Lech Pierchała
dn. 2024-01-02
Szanowni Państwo Dmochowscy,
zastanawiałam się wczoraj nad literaturą, którą powinnam w wieku 68 lat jeszcze raz przerobić inaczej niż w szkole. Wpadali mi do głowy filozofowie, nobliści, reportażyści etc.. i na razie niczego nie wybrałam. Aż tu nagle samo przyszło na drugi dzień- od WAS. Pomysł zagłębienia się w karty Waszej pracy to jest świetny pomysł na ten rok 2024. Bardzo dziękuję za zachowanie mojego adresu mailowego i zasiadam do Wielkiej uczty. Serdecznie pozdrawiam z mojego małego miasteczka Trzcianka i niezwłocznie poinformuję moich znajomych , którzy interesują się wszystkim o Mistrzu Beksińskim i jego relacjami z otoczeniem. Wdzięczna Elżbieta Kwiatkowska- Kufel
dn. 2024-01-02
Drodzy Państwo,
Podziwiam zaangażowanie i determinację w promowaniu Zdzisława Beksińskiego i to nie tylko jego sztuki, ale wszystkiego co go dotyczy. To jest niezwykłe i godne podziwu ile czasu i energii włożyliście Państwo w propagowanie postaci tego wielkiego człowieka. Strona jest wspaniała ! Fantastycznie, że w jednym miejscu możemy znaleźć wszystko co dotyczy Mistrza, zarówno jego obrazy jak i filmy z życia prywatnego, etc.
Dziękuję i kłaniam się !
Tomasz Frycz
dn. 2024-01-02
Drodzy Państwo Dmochowscy jako Polacy dziękujemy wam pięknie za to co robicie aby rozsławić imię mistrza i jego osiągnięcia w sztuce. Jego dorobek jest bowiem niezaprzeczalny. Dziś z perspektywy czasu widać jak ta sztuka rośnie swoimi wpływami na cały świat i emanuje swoją niezwykłości. Ilu artystów współczesnych potrafiła zapłodnić i dać im moce twórcze, ilu z pośród współczesnych wyniosło swój dorobek dzięki niemu na wyższy poziom, i ilu magistrów przyszłych i ilu już istniejących wspięło się na wyższy poziom w karierze akademickiej i nie tylko. Jestem dumny dzięki twórcą takim jak Beksiński z faktu, że jestem Polakiem i dzięki Państwu mogę dziś dołączyć do grona ludzi, którzy go znali i dziś wspominają jego sylwetkę.
Dzięki Wam. Dziękuję za wasz wysiłek i trud.
Chwała Wam za to.
Dariusz Jasiczak
dn. 2023-12-31
Goraco zachecam fanowMistrza do wpisywanie uwag w ksiedze gosci niniejszego Archiwum !
dn. 2023-12-22
Wszystkim fanom Mistrza skladam najserdeczniejsze zyczenia swiateczne i noworoczne oraz bardzo zachecam ich do wypowiadania sie w ksiedze gosci niniejszego Archiwum oraz na forum dmochowskigallery. Piotr Dmochowski
dn. 2023-11-01
Bardzo podziwiam te archiwum! Mam dopiero 15 lat, ale dzieła Zdzisława Beksińskiego głęboko do mnie przemawiają. Dziękuję Panu Piotrowi i Pani Annie Dmochowskim za umieszczenie tak bogatego źródła o życiu i twórczości artysty.
Pozdrawiam, z wyrazami szacunku.
Julia Jaworska