Archiwum promocji sztuki Z. Beksińskiego

KSIĘGA GOŚCI W ARCHIWUM PROMOCJI SZTUKI ZDZISŁAWA BEKSIŃSKIEGO

dn. 2024-03-31
Bardzo dziękuję za to, że w tym trudnym czasie, są takie miejsca. Dziękuję, Panie Piotrze. W święta Wielkanocne serdecznie pozdrawiam wszystkich... Adam Salomon.
dn. 2024-03-28
Wszystkim fanom Mistrza skladam moje najserdeczniejsze zyczenia pogodnych, slonecznych Swiat Wielkiej Nocy 2024.

Korzystam z okazji by zasygnalizowac im, ze wielki baner z reprodukcja obrazu « Kolyski », zakrywajcy cala jedna sciane budynku i widoczny z dystansu wieluset metrow zawisnie przez caly kwiecien na jednym z wiezowcow w centrum Warszawy przy alei Jana Pawla II numer 61. Baner ten bedzie zapraszal do odwiedzania wystawy Mistrza w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej, wystawy w Nowohuckim Centrum Kultury oraz zapoznawnia sie z zawartoscia strony beksinskiarchiwum.net w Internecie.

CHWALA WIELKIEMU WIZJONEROWI !

Klaniam sie pieknie i pozdrawiam serdecznie

Piotr Dmochowski (Fundacja Anny i Piotra Dmochowskich)
dn. 2024-03-17

Witajcie Kochani,

Po raz kolejny powracam do tego magicznego miejsca, gdzie surrealistyczne malarstwo Zdzisława Beksińskiego ożywa na nowo. Przy każdej wizycie w archiwum Beksinskiego odkrywam coś nowego, coś, co porusza moje serce i pobudza wyobraźnię.

To niezwykłe miejsce przypomina mi o mocy sztuki i jej zdolności do przenoszenia nas w odległe, wymyślone światy. Jestem wdzięczny za możliwość powrotu tu znów i z przyjemnością obiecuję wracać tu wiele razy. Dziękuję za inspirację i emocje, które towarzyszą mi podczas każdej wizyty.

Z serdecznymi pozdrowieniami,
Grzegorz Czarnynoga
dn. 2024-02-11
I’m the author of the idea and the applicant of the initiative letters with an application to the Mayor and the Cultural Office of the Warsaw city to create a place of commemoration in Warsaw named after the painter Zdzisław Beksiński.
The duration of my project has taken more than 3 years. The project started in 2020 March and ended in 2023 June.
The project successfully finished in June 2023 with naming a street in Warsaw: Zdzisław Beksiński Street.
This activity aims to commemorate Zdzisław Beksiński who lived and worked in Warsaw in the years 1977–2005.

Best Regards, Piotr Rosiak
dn. 2024-02-05
Niezwykłe archiwum. Beksińskiego odkryłam dopiero 5 lat temu. Ale zupełnie utonęłam... To był geniusz! Dziękuję za możliwość bycia tu...
dn. 2024-02-04
Mam 52 a twórczość Beksińskiego pokochałam mając lat 16. Prenumerowałam Fantastykę i tam właśnie zobaczyłam go pierwszy. Tak był czas kiedy namiętnie słuchałam audycji jego syna i dzięki niemu poznawałam muzykę świata. Potem przyszło życie... Do Beksa wróciłam rok temu. Wyjazd w Bieszczady i nagle olśnienie: SANOK! Teraz trafiłam w to cudowne miejsce i bardzo za nie dziękuję. W sobotę będę z mężem w Atlas Arenie 10.02.2024. Bardzo dziękuję za to miejsce!!!
dn. 2024-02-01
,Świetnie pomyślane Archiwum. Gratulacje!
Beksiński Wielkim Artystą jest ! I uniwersalnym. Jego twórczość to również moje klimaty; nastroje, estetyka i wrażliwość b. mi bliskie.
Halina Piwowarska (2024-02-01)
dn. 2024-01-29
Kapitalne prace, moim zdaniem najlepszy polski malarz. Jeden z lepszych na świecie. Wielki człowiek.
Pana Dmochowskiego mogę słuchać na okrągło, każdy materiał jest na wagę złota. Proszę rozmawiać, udzielać wywiadów, wypowiadać się na dowolny temat.
Dziękuję za wszystko.
P. Barłóg
dn. 2024-01-17

Witam cieszę się bardzo na współpracę z Państwem Dmochowskimi przy organizacji wystawy „ Zdzisław Beksiński w Pabianicach”. Wystawa będzie w galerii Aflopa-Art w Pabianicach ul. Źeromskiego 7.
Termin tej wystawy od 15 marca do 15 lipca 2024r. Zapraszamy do odwiedzin naszej galerii od wtorku do niedzieli. Informacje o wydarzeniach, terminach wydarzeń towarzyszących proszę szukać na Facebooku Aflopa Art. Bilety będzie można kupić w Internecie, bez kolejki Pokażemy obrazy i rzeźby ze zbiorów prywatnych i z Muzeum w Sanoku. Cieszymy się na okoliczność współpracy z panem Piotrem Dmochowskim również przy wydarzeniach towarzyszących.
Planujemy koncerty, spotkania, dyskusje o sztuce Zdzislawa Beksińskiego. Pokażemy też film o rodzinie Zdzisława Beksińskiego. Wystawa jest odpowiedzią na potrzebę kontaktu z Twórczością Zdzislawa Beksińskiego mieszkańców Łodzi, Sieradza, Kalisz, Piotrkowa i aż do Poznania i Warszawy. W tym okresie będziemy organizować też weekendy z Beksińskim dla tych którzy będą chcieli podyskutować o swoim Mistrzu z innymi jego fanami o jego twórczości. Jeżeli będzie zainteresowanie dla głodnych będziemy serwować potrawy jedzone w domu Państwa Beksińskich.
Prosimy Was o inne inspiracje. Malarstwo Zdzisław Beksińskiego nie miało granic w kreacji. Spróbujemy się inspirować tym co o nim wiemy. Przeżyjcie to z nami. Jest dużo ludzi którzy mają szansę pierwszy raz zobaczyć twórczość Zdzisława Beksinskiego. Pamiętam gdy 10 lat temu zobaczyłem pierwszy obraz Zdzisława Beksińskiego. Wtedy to się zaczęło.
Pozdrawiam Wszystkich
Do zobaczenia w Aflopa Art w Pabianicach.
Andrzej Furman
dn. 2024-01-17
Musze sie podzielic z milosnikami sztuki naszego Mistrza drobna, ale przyjemna wiadomoscia. Jak donosi mi pan Jaroslaw Serafin, dyrektor Muzeum Historycznego w Sanoku, (cytuje) : "Na pocieszenie powiem Panu, że już za kilka tygodni premierę będzie mieć piękna kolekcja monet bulionowych (srebrne dolarówki) z Beksińskim. To będzie prestiżowa i zacna promocja. Przy tym na światowych targach numizmatycznych w Berlinie Mennica przygotuje z nami stanowisko całkowicie poświęcone Mistrzowi."

Chwala...!

Piotr Dmochowski


dn. 2024-01-15
Imponująca kolekcja, imponujące archiwum. Wspaniała dokumentacja dla tych, którzy zachwycają się i tych, którzy w przyszłości zachwycą się twórczością Beksińskiego.
Wierzę, że kiedyś ten dziwny świat sztuki doceni Jego maestrię. Vermeera dostrzeżono po 200 latach. Nie tracę nadziei.
I bardzo Państwu dziękuję.
Jolanta Lipska
dn. 2024-01-04
Jestem tutaj często. Dziękuję.

Lech Pierchała
dn. 2024-01-02
Szanowni Państwo Dmochowscy,
zastanawiałam się wczoraj nad literaturą, którą powinnam w wieku 68 lat jeszcze raz przerobić inaczej niż w szkole. Wpadali mi do głowy filozofowie, nobliści, reportażyści etc.. i na razie niczego nie wybrałam. Aż tu nagle samo przyszło na drugi dzień- od WAS. Pomysł zagłębienia się w karty Waszej pracy to jest świetny pomysł na ten rok 2024. Bardzo dziękuję za zachowanie mojego adresu mailowego i zasiadam do Wielkiej uczty. Serdecznie pozdrawiam z mojego małego miasteczka Trzcianka i niezwłocznie poinformuję moich znajomych , którzy interesują się wszystkim o Mistrzu Beksińskim i jego relacjami z otoczeniem. Wdzięczna Elżbieta Kwiatkowska- Kufel
dn. 2024-01-02
Drodzy Państwo,
Podziwiam zaangażowanie i determinację w promowaniu Zdzisława Beksińskiego i to nie tylko jego sztuki, ale wszystkiego co go dotyczy. To jest niezwykłe i godne podziwu ile czasu i energii włożyliście Państwo w propagowanie postaci tego wielkiego człowieka. Strona jest wspaniała ! Fantastycznie, że w jednym miejscu możemy znaleźć wszystko co dotyczy Mistrza, zarówno jego obrazy jak i filmy z życia prywatnego, etc.
Dziękuję i kłaniam się !
Tomasz Frycz
dn. 2024-01-02
Drodzy Państwo Dmochowscy jako Polacy dziękujemy wam pięknie za to co robicie aby rozsławić imię mistrza i jego osiągnięcia w sztuce. Jego dorobek jest bowiem niezaprzeczalny. Dziś z perspektywy czasu widać jak ta sztuka rośnie swoimi wpływami na cały świat i emanuje swoją niezwykłości. Ilu artystów współczesnych potrafiła zapłodnić i dać im moce twórcze, ilu z pośród współczesnych wyniosło swój dorobek dzięki niemu na wyższy poziom, i ilu magistrów przyszłych i ilu już istniejących wspięło się na wyższy poziom w karierze akademickiej i nie tylko. Jestem dumny dzięki twórcą takim jak Beksiński z faktu, że jestem Polakiem i dzięki Państwu mogę dziś dołączyć do grona ludzi, którzy go znali i dziś wspominają jego sylwetkę.
Dzięki Wam. Dziękuję za wasz wysiłek i trud.
Chwała Wam za to.
Dariusz Jasiczak
dn. 2023-12-31
Goraco zachecam fanowMistrza do wpisywanie uwag w ksiedze gosci niniejszego Archiwum !
dn. 2023-12-22
Wszystkim fanom Mistrza skladam najserdeczniejsze zyczenia swiateczne i noworoczne oraz bardzo zachecam ich do wypowiadania sie w ksiedze gosci niniejszego Archiwum oraz na forum dmochowskigallery. Piotr Dmochowski
dn. 2023-11-01
Bardzo podziwiam te archiwum! Mam dopiero 15 lat, ale dzieła Zdzisława Beksińskiego głęboko do mnie przemawiają. Dziękuję Panu Piotrowi i Pani Annie Dmochowskim za umieszczenie tak bogatego źródła o życiu i twórczości artysty.
Pozdrawiam, z wyrazami szacunku.
Julia Jaworska
dn. 2023-10-08
Chcę wyrazić moje najwyższe uznanie i wielkie podziękowania dla Pani Anny i Piotra Dmochowskich za tak mrówczą pracę w dokumentowaniu wszystkich materiałów związanych z osobą Zdzisława Beksińskiego i jego malarstwem .
Ten niesamowity wysiłek przyczynił się do powstania wspaniałego Archiwum , bardzo przejrzyście skonstruowanego, bardzo potrzebnego dla obecnych i przyszłych pokoleń fanów Mistrza, które możemy oglądać ,przeżywać i podziwiać w tej galerii.
Wspaniałe miejsce na to aby być jeszcze bliżej Zdzisława Beksińskiego -Mistrza dystopijnego surrealizmu.
Całą moją ,wdzięczność ,uznanie i podziw składam w słowie DZIĘKUJĘ .
Życzę Państwu zdrowia ,spełnienia marzeń i dalszych sukcesów .

Urszula-Teresa Majewska
dn. 2023-08-10
Szanowni Państwo Dmochowscy

Na wstępie chciałem Państwu serdecznie podziękować za pamięć i zaproszenie mnie tu oraz na promocję książki powiązaną z wystawą prac mistrza w Gdańsku. Niestety do Gdańska nie przybędę ale książkę zakupię przy najbliższej okazji bo to rzecz dla mnie obowiązkowa. Nowe archiwum jest przejrzyste i intuicyjne zrobione na złoty medal przeglądam je z wielką przyjemnością za co pragnę podziękować i pogratulować Wam oraz wszystkim ludziom, którzy je stworzyli. Dodatkowo dla mnie miłym zaskoczeniem na stronie było zauważenie kilku obrazów naszego mistrza których nigdy wcześniej nie widziałem i o nich nie słyszałem - coś pięknego. Powtórzę to i będę to dalej czynił ze Pan Piotr wraz ze swoją żoną Anną jako osoby prywatne dla świata sztuki a w szczególności dla twórczości Zdzisława Beksińskiego i w większości jej ocalenia uczyniły więcej niż niejedna instytucja do takich rzeczy powołana, bardzo to doceniam i docenią to pokolenia, wiem Panie Piotrze że ciężko było ale warto było jak nic na świecie. Chwała Wam za to drodzy Państwo! Życzę zdrowia i wytrwałości .

Taurus
dn. 2023-08-09
Wspaniała strona dla miłośników sztuki Mistrza.
Dziękuję Panie Piotrze ze ona powstała.I podziękowania dla wszystkich współpracowników tej strony.

Grzegorz Kozłowski
dn. 2023-08-06
Szanowni Państwo,

Wielkie podziękowania dla Pani Anny i Pana Piotra Dmochowskich za utworzenie 'Archiwum promocji sztuki Zdzisława Beksińskiego' oraz jego udostępnienie dla wszystkich. To kompendium wiedzy, które poszerza dotychczasowe dostępne lecz rozproszone materiały o Zdzisławie Beksińskim i jego rodzinie oraz je porządkuje w jednym miejscu. Dokumentów i materiałów przedstawionych w archiwum jest bardzo dużo, o różnym charakterze. Stanowi to niewątpliwie źródło poznawcze dla głębszego zapoznania się twórczością Zdzisława Beksińskiego i nie tylko. Archiwum bardzo potrzebne dla obecnych i przyszłych pasjonatów twórczości Zdzisława Beksińskiego. Bardzo dobrze, że powstało.

Z wyrazami szacunku,

Piotr Rosiak
Warszawa
dn. 2023-08-06
Gratulacje dla Państwa Dmochowskich i wszystkich ludzi którzy przyczynili się do powstania tego archiwum. Archiwum pamięci o największym z malarzy tego świata! Zdzisławie Beksińskim!. Cudowne miejsce. dziękuję.
Z wyrazami szacunku.
Lech Pierchała
dn. 2023-08-05
Gratuluje, bardzo potrzebna galeria, bo Beksiński ma wielu miłośników. Archiwum należy sie im i Malarzowi. Zbigniew Joachimiak
dn. 2023-08-04
Przyjaźń Panów, wzajemne porozumienie dwóch szlachetnych dusz, jest bardzo szlachetna rzeczą w naszym zabieganym świecie. Pamięć o artyście jest bardzo ważna. Wiemy, że dzieło pozostaje po nas, ja jestem także malarką, ale artysta ma także swoje życie pełne meandrów i gdy mamy przyjaciół którzy są przy nas to jest bezcenną rzeczą. Oprócz dzieła, artysta pozostawia także przyjaźń, która procentuje i jest przesłaniem dla innego twórcy. Gratuluję Panie Piotrze realizacji przedsięwzięć i pozostaję w zachwycie nad twórczością Zdzisława Beksińskiego i pasją do muzyki jego syna Tomasza, która mi towarzyszyła w latach mojej młodości. Dziękuję malarka z Zamościa Marzena Miśkiewicz MER
dn. 2023-08-04
JUŻ JEST! Nowa książka Pana Piotra Dmochowskiego pt "Strony wyjęte z dziennika kolekcjonera" ! Pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika sztuki.
https://beks.pl/produkt/strony-wyjete-z-dziennika-kolekcjonera/
dn. 2023-08-03
Wszystko pięknie poukładane, nawigacja jest bardzo prosta.
Dzięki Archiwum wręcz można poczuć bliskość Mistrza Beksińskiego
Bardzo dziękuję
Grzegorz Czarnynoga
dn. 2023-07-27
Niesamowity wysiłek żeby poznać Mistrza.
dn. 2023-07-23
Bardzo się cieszę z istnienia i dostępu do tego archiwum. Zobaczyłem kolejne nieznane mi prace.
Paweł Wołoszyn
dn. 2023-07-18
Wspaniałe Archiwum ! Ogrom pracy, wiedzy i pasji !
Zdecydowanie polecam ! I Dziękuję !
Chwała !
Wacek Kowalski